28 listopada 2020

Sztuczna Inteligencja w moim życiu

W imieniu organizatorów konkursu „Sztuczna inteligencja w moim życiu” – Związku Cyfrowa Polska Centrum GovTech, Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowego Instytutu Badawczego ­– chcieliśmy poinformować, że wyłoniliśmy trzech finalistów.

Spośród ponad 70 wszystkich nadesłanych prac jury wybrało:

Miejsce 1: Kacper Szczęsny z Zespołu Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim za „Projekt Maska”, czyli aplikację do rozpoznawania czy dana osoba ma na twarzy maskę czy też nie.
Zdobywca pierwszego miejsca otrzymuje laptop oraz 1500 zł.

Miejsce 2: Kamil Stępień z Zespołu Szkół nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim za „Project 2077”, który pokazuje na przestrzeni lat, jak zmieniały się funkcje sztucznej inteligencji w naszym otoczeniu.
Zdobywca drugiego miejsca otrzymuje smartfon oraz 1000 zł.

Miejsce 3: Michał Wencel z I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu – „Polska 2061”, który pokazuje świat niemal w pełni przejęty przez sztuczną inteligencję i stawia pytanie, jakie w tym świecie jest miejsce dla człowieka.
Zdobywca trzeciego miejsca otrzymuje tablet oraz 500 zł

Dodatkowo specjalne wyróżnienie przyznała Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Nagroda w postaci sprzętu elektronicznego trafi do Adama Szepietowskiego z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych nr 17 w Łodzi. Finalista został doceniony za krótki film o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w życiu ludzi, którzy żyją w ciągłym pośpiechu

Jeszcze raz dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie! Przyznajemy, że wybór zwycięzców nie był łatwy. Wszystkie nadesłane prace wyróżniały się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Konkurs wykazał również, że dla jego uczestników idea sztucznej inteligencji nie jest obca. Dlatego już dziś zapraszamy do udziału w konferencji na temat rozwoju AI w Polsce i Europie, która planowana jest w formie online w maju. Podczas wydarzenia finaliści będą mieli okazję zaprezentować swoje nagrodzone i wyróżnione prace.

 


Stwórz multimedialną pracę na temat sztucznej inteligencji i wygraj atrakcyjne nagrody! Tematem jest sztuczna inteligencja i jej obecność w życiu codziennym. Konkurs organizowany jest w ramach GovTech Festival.

Związek Cyfrowa Polska w partnerstwie z GovTech Polska, Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytutem Badawczym ogłaszają konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Do wygrania jest sprzęt elektroniczny oraz atrakcyjne nagrody finansowe.

Jak wziąć udział?

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy multimedialnej na temat obecności sztucznej inteligencji w życiu codziennym lub pomysłów na rozwój sztucznej inteligencji. Jej forma jest dowolna – mogą to być np.  zdjęcia, filmy, programy komputerowe oraz to wszystko, co kreatywnego przyjdzie Ci do głowy. Zaskocz nas! 

Liczy się nieszablonowość, pomysłowość oraz funkcjonalność zaproponowanych rozwiązań.  Autorzy wyróżnionych projektów będą mieli możliwość zaprezentowania swoich prac podczas finału konkursu, który odbędzie się w Centrum Kreatywności Fabryka w Łodzi.

Prace należy przesłać do 31 stycznia 2021 r. na adres: konkurs@cyfrowapolska.org

Szczegółowy Regulamin Konkursu

Nagrody w Konkursie:

I miejsce – Laptop oraz 1500 zł
II miejsce – Smartfon oraz 1000 zł
III miejsce – Tablet oraz 500 zł

Plakat do pobrania – Sztuczna Inteligencja w moim życiu